Kamenolom a prodej lesa v Lažanech – Prodej lesa byl zastaven

28 Pro

Na základě všech poslaných dopisů byl prodej lesa akademickým senátem vysoké školy s okamžitou platností zastaven, tak snad to pro tentokrát dobře dopadlo, ale musíme vše stále hlídat a monitorovat.

Les ve vrchních Lažanech, od prudké zatáčky nad Šemberou až k hlavní silnici se celý les směrem k Vyžlovce prodává. Současný majitel je Česká zemědělská univerzita, správce ŠLP Kostelec n.Č.l. vyhlásili výběrové řízení na 15 ha lesa. To by nebylo tak divné, i když správa lesa a prodává krásný a zdravý les je trochu podezřelé. Ale nejvíce podivné je, že v létě na tomto místě dělali průzkumné vrty na štěrkopísky a zrovna zde v této oblasti je ložisko vydatné a k tomu jako bonus je blízko silnice.

A ještě zajímavější je, že za tím vším stojí firma, která má napojení na ty nejvyšší místa jednoho nejmenovaného holdingu. Tato firma, kterou vlastní František Jampílek, platila všechny vrty a zabývá se těžbou písků a štěrků.

Zničená příroda, prašnost, hluk, zničení hnízdiště čápa černého, zničení prameniště Šembery, to je nic. Peníze opět na prvním místě, štěrky totiž budou mimo jiné na stavbu obchvatu Prahy, takže těžká doprava by jezdila tímto směrem.

Obec s tím samozřejmě nesouhlasí a ve spolupráci s Vyžlovkou a s Kozojedy se všichni pokusíme se tím bojovat. Vzniká kvůli tomu i občanské sdružení.

https://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/les/stihlice-stihlice-/1993149532#img=0&fullscreen=false