Kanalizace a ČOV – postup prací

25 Lis

Pokud počasí a situace dovolí, tak v nejbližších dnech se ukončí práce na hlavní silnici, kde se výkop dočasně zalije betonem.

Začali se výkopy přívodů směrem k čističce a snad se i začne se stavbou samotné čističky. V této cestě se povede několik různých sítí najednou, takže to bude celé dlouho rozkopané, tak tam nechoďte, nejen že to může být nebezpečné, ale i to bláto tam bude nejspíš hodně dlouho, takže každý na vlastní nebezpečí.

Další parta bude budovat kanalizaci v cestě v nové výstavbě (za klubem), zde se bude nejspíše kopat hlavní řád i přípojky, takže kdo zde bydlí , toho si stavbyvedoucí obejde, a bude zjišťovat místo a hlavně hloubku pro připojení. Vše si dohodnete s ním. Zde tedy bude průjezd postupně uzavřen celý, takže lidé zde bydlící budou muset některé dny nechat auta stát u sousedů nebo si je nechte u klubu a dojděte domů ten kousek pěšky. Je možné, že se tato cesta do původního stavu vzhledem k místu dočasného skladu, opraví až úplně ke konci výstavby.

Výkopy se samozřejmě budou snažit udělat co nejrychleji a případně je hned i zakrývat, ale může se stát, že jako v hlavní silnici narazí na skálu a vše se zdrží. Doporučujeme trpělivost a gumáky, nedělají to schválně, ale těžko odhadnout co je v té hloubce za materiál. Budou se snažit nechat v některých místech, která nepůjdou objet průjezd, pokud to nepůjde, tak jen rychle vykopou položí co je potřeba a co nejdříve zahrnou.

Další plán je takový, že výkopy v silnicích na Doubravčice i na Kozojedy se začnou až k 1.4. a vzhledem vyzkoušení jaký je provoz a kvalita silnice, bude nejspíše úplná uzavírka celé obce.